Арнольд Янссен - засновник Згромадження PDF Друк e-mail
Вівторок, 20 травня 2014, 07:54
’’Нехай живе Святий Триєдиний Бог в серцях наших і в серцях всіх людей’’

Ця коротка, але дуже глибока за змістом молитва, стала головною метою цілого життя одного священника, який прагнув повністю присвятити себе служінню Богу і людям. Арнольд Янссен – Засновник трьох Згромаджень, людина праці і неустанної молитви.Він вважав, що ‘‘найважливішим і найбільшим актом любові до ближнього є проголошення Доброї Новини‘‘, тому в своєму житті  намагався як найстаранніше виконати це завдання.

Біографія

Народився Арнольд Янссен 5 листопада 1837 року в невеликому містечку Гох в Німеччині. Походив з незаможної, багатодітньої, але дуже побожної родини. Змалку був здібним до навчання, однак батьки не мали коштів на його освіту. Тому в1849 році, маючи неповних 12 років, він своїми силами поступив до нововідкритої духовної гімназії. Вже тоді в Арнольда зародилось прагнення бути священником. Серед наук, які викладались в гімназії, найбільше віддавав перевагу математиці та природничим наукам. По закінченню цього навчального закладу, а потім і дворічного курсу теології Арнольда не допущено до свячень – був занадто молодий, мав 21 рік ­– тому вирішив продовжити вивчати математику. В 1859 році, скінчивши університет в Бонн, успішно здав екзамен, який гарантував  йому  високооплачувану працю викладача. Для молодого вчителя це була немала спокуса, однак Арнольд свідомо прямував до одного: до священства. Тож він на наступний день після екзамену записався на відділ теології в цьому ж університеті. 15 серпня 1861 року в свято Внебовзяття Діви Марії Арнольд Янссен отримав священницькі свячення.

З часом  почав відчувати в собі прагнення чинити щось більше для духовного добра Церкви, а особливо для місій  закордоном. І першим кроком, який він зробив, було заснування і видання місійного часопису ‘‘Малий посланець Серця Ісусового‘‘(1874р.). Головною ціллю цього часопису  було повчання про закордонні місії  в спосіб правдивий та цікавий, а також заохочення до молитви в різних інтенціях місій.

Сам він дуже переживав, що в Німеччині  не було жодного місійного дому і одного разу заговорив на цю тему з єпископом Гонконгу  Тімолеоном Раймонді, а в відповідь почув: “Нехай отець сам заснує такий дім”. Заохочений цими словами о.Арнольд розпочав втілювати в життя те про що давно мріяв. Заходи пов‘язані з заснуванням дому місійного не проходили легко, весь час виникали різні перешкоди і труднощі. І головною перешкодою, як виявилось, була  особа самого Янссена – багато хто не сприймав його серйозно, говорили , що є не практичний, впертий, що йому бракує красномовства й інших організаторських здібностей і в кінці єп. Паредіс ствердив: ’’Він є або безумцем, або святим’’. Але попри все о. Арнольд не зневірювався. На той час в Німеччині панував період Культуркампфу (Kulturkampf), ідеї якого були направлені на викорінення Церкви в країні, тому  він вирішив заснувати перший місійний дім  в Голандії  в невеличкому селищі Штайль, що недалеко від німецько-голандського   кордону. Новокуплений будинок, колишня корчма, був призначений стати місійною семінарією. Освячення дому відбулося 8 вересня 1875 року. Це був початок діяння  новоутвореного  місійного чоловічого згромадження Слова Божого (SVD).

Першою країною, до якої поїхали нововисвячені місіонери SVD, був Китай (1879р).

Пізніше, по довгому приготуванні, в 1889 році о.Арнольд заснував згромадження сестер місійних Служниць Святого Духа (SSpS), завданням яких було поширювати Слово Боже з допомогою Святого Духа  відповідно до своєї жіночої природи. А в 1896 році, для неустанної підтримки молитвою діяльності місійної, повстало закрите згромадження Сестер Служниць Святого Духа від Вічної Адорації (SSpSAP).

Місійні згромадження  о. Арнольда почали швидко розростатися, як в кількості покликаних, так і в кількості спільнот: вже на кінець 1908 року сестри і священники розвивали свою місійну діяльність в кожній частині світу. Сам Засновник  ніколи не був на закордонних місіях, але “звістував незбагненне багатство Христа” через своїх духовних синів і дочок.

15 січня 1909 року був останнім днем земного життя отця Арнольда. На його надгробку в місійному домі Штайлю відбито три слова: Pater, Dux, Fundator - Отець, Вождь, Засновник. В тому ж році всі три Згромадження нараховували 1.500 священиків, братів, сестер місійних та сестер від вічної адорації, які працювали в Китаї, Італії, Аргентині, Австрії, Бразилії, Папуа Новій Гвінеї, США, Чілі, Японії та в Філіппінах. На сьогоднішній день ця лічба досягає 10 000 місіонерів та місіонерок з 70 країн, які належать до великої родини Арнольда.

19 жовтня 1975р. папа Павло VI  зарахував о.Арнольда разом з о.Йосипом Фрейнадеметцом (першим місіонером SVD) до лику блаженних. В своїй проповіді папа сказав: ”Його життя і  діяльність, оживлена глибокою вірою, становить вірну реалізацію місійного наказу Христа: ’Ідіть на цілий світ і проголошуйте Євангелію кожному створінню’.

5 жовтня 2003 року папа Йоан Павло ІІ проголосив Арнольда Янссена святим.

       

 

Відео

              

Друзі

S5 Box