Привіт з Філіппін PDF Друк e-mail
Понеділок, 19 вересня 2016, 14:38

openning55 вересня група сестер з місійного згромадження Сестер Служниць Святого Духа розпочала в місті Сібу на Філіппінах підготовку до вічних обітниць. Сім монахинь  - з  В'єтнаму, Кореї, Філіппін, Словаччини і України - належать до цієї міжнародної  спільноти. Сестри подолали шлях з різних куточків світу до Філіппін, щоб разом переживати цей час,   ділитися своєю вірою і покликанням, а також більше пізнавати Згромадження, особливо тут в Азії.

С. Хуа, с. Лен і с. Хуен з В'єтнаму є першими SSpS з цього краю, сестра Сумін з Кореї приїхала на курс після місійного досвіду в Аргентині, с. Катаріна зі Словаччини була два роки в Угорщині. С. Мерісел була в спільноті в Сібу і має великий досвід праці з місцевими людьми. С. Світлана працювала  в Німеччині з мігрантами. Розмаїття наших культур і досвіду, наших малих і великих історій є нашим скарбом  і шансом духовного зростання та взаємозбагачення.

Цей курс пробації буде відбуватися в провінції  Пресвятої Трійці на півдні Філіппін, а вести його буде с. Ева Лідія Мазур з Польщі, яка вже багато років працює з бідними,  бездомними та людьми, які живуть на смітниках в цьому жаркому краї.

 

 

housprojekt5

Сібу, як, напевно, і всі Філіппіни, є островом  контрастів: чудова природа, велике розмаїття фруктів, чарівні гори і море, і тисячі людей, які живуть на вулиці або в нетрях. Помітно,  як швидко зростає  це місто,  і що життя тут просто бурлить. Вулиці Сібу переповнені машинами, через що дуже важко дихати, повітря, розжарене сонцем, має дуже мало кисню через величезний рух машин. Ми вирушаємо з сестрами з провінційного дому вже перед 6 годиною ранку на Літургію, але місто вже і тоді інтенсивно живе.

openning1

Будинок для нашої спільноти поки що ремонтують після нападу на нього термітів, тому ми живемо в провінційном домі. Тут багато старших сестер, які довгий час були на місіях. Сестри дуже гостинно нас прийняли і намагаються зробити все, щоб полегшити нашу адаптацію, особливо, до спеки. В будинку живе теж декілька студентів і студенток, які допомагають по-господарству і яким сестри фінансують навчання. Атмосфера в спільноті дуже жива і привітна. 5 вересня під час вечірньої молитви відбулось відкриття нашого курсу. С. Бесс, провінційна настоятелька, символічно запалила свічку кожній пробаністці, просячи про дари Святого Духа для кожної з нас. Після Літургії було частування смачними місцевими стравами. 8 вересня ми поїхали в центр Balay Samaritano для дітей і старших осіб, які живуть на вулиці. Після святкової Месси на честь Birthday Mama Mary ( Дня народження Пресвятої Діви Марії)  і 8-ми років  від  дня заснування цього осередку, було велике частування.

Молимось, щоб час на Філіппінах і цей формаційний курс був для нас часом благодаті, щоб ми могли глибше досвідчити Бога в нас самих, в спільноті і в цих бідних і нужденних, яких Бог нам посилає.

Сібу, 8 вересня 2016 рік

С. Світлана, SSpS
 

Відео

              

Друзі

S5 Box