Пресвята Діва Марія - Дочка, Мати, Наречена PDF Друк e-mail
Вівторок, 08 жовтня 2013, 14:24

Arnold_jansse_praying

Місяць жовтень в Католицькій Церкві в особливий спосіб присвячений молитві Святого Розарію, а 7 жовтня святкуємо спомин Пресвятої Діви Марії Розарію. 

Ця молитва в особливий спосіб впроваджує нас в глибоке пережиття таємниць життя, смерті і воскресіння нашого Господа. 

Святий Арнольд, Засновник нашого Згромадження, був вихований в побожній католицькій родині. Щоденна сімейна молитва, яка мала великий вплив на його духовність, завжди включала Розарій.

 

Коріння Марійного культу

Любов до Матері Божої Св. Арнольд Янссен отримав з родинного дому. Вже як юнак приймав участь у “приватних” травневих богослужіннях, які проводила його мати вдома. В роках перебування в Гаесдонг кожного року під час канікул ходив в паломництво до Кевелаер (Німеччина), до Матері Божої “Утіхи Зажурених”; відмовляв вервицю; був  членом Марійної конгрерації.

Madonna_of_Kevelaer

Бувши вчителем в Бохолт наказав вирізьбити фігуру Матері Божої з наміром поставити її в шкільному актовому залі. Конфлікт навколо цієї справи став формальним приводом до його відмови з посади вчителя. Редагував “Малий Посланець Ісусового Серця”, в якому писав статті про Матір Божу - завжди глибокі і догматично правильні. Поширював знання про св. Розарій і вчив молитися ним у визначених намірах. Під час духовних вправ для світських осіб в Штейлі роздавав десятки вервиць, розраховуючи на молитовну підтримку реколектантів у його місійній справі.

 

Дочка, Мати, Наречена

Св. Арнольд Янссен пошану до Матері Божої розглядав в співвідношенні до Пресвятої Трійцs - центрального Містеріум його духовності. В “Малому Посланцю Ісусового Серця” писав:

Марія є відважною Дівою, котра у відносинах до Пресвятої Трійці виступає як Дочка, Мати і Наречена. Зі всіх жінок світу була найулюбленішою Дочкою небесного Отця. Передвічний Син вибрав Її собі як Матір і з Неї взяв тіло. Святий Дух кохав Її як свою Обраницю і вчинив з Неї святу, вибрану посудину для своїх Божих Дарів. Таким чином Марія стала зіницею Пресвятої Трійці; після Христа, з-поміж людей, Вона найбільш збагачена дарами”.

 

 

Відео

              

Друзі

S5 Box