Натхненні Святим Духом проголошуємо Благу вість між народами PDF Друк e-mail
Вівторок, 29 квітня 2014, 14:04

chapter1

З 27 квітня по 30 травня 2014 року в Материнському Домі Згромадження Сестер Служниць Святого Духа в Штайль (Нідерланди) відбувається історична подія – 14 Генеральний Капітул, темою якого є «Натхненні Святим Духом проголошуємо благу вість між народами». Такий захід проводиться раз на шість років і його метою є в визначення цілей і пріоритетів місіонерського служіння Згромадження по всьому світу та спільне духовне оновлення: повертаючись до коріння нашої духовності, залишеною Засновниками Згромадження – Св. Арнольдом Янссеном та Бл. Марією Геленою Штолленверк.

Близько 100 сестер з 40 країн світу зібралися цими днями в Штайлі, тому атмосфера в монастирі Найсвятішого Серця була подібна до П’ятидесятниці, незважаючи на різноманіття мов і культур,  було відчутно як один Дух об’єднує всіх.

chapter2

Відкриття Капітулу відбулося 27 квітня о 10 год Святою Месою, яку очолював о. Пауло Наруї Дайсуке SVD, який під час Євхаристії сказав: «Як паломники зібрані з різних куточків світу і як Божий народ, ми знаємо, що ми є глибоко з’єднані з нашими сестрами по всьому світу, а також з тими хто був до нас."

На початку Служби до вівтаря підійшло 5 сестер, представниць 5 континентів, які несли символи нашої унікальності, відкритості і готовності наново присвятити себе служінню євангелізації.  Так сестра з Африки в танці принесла барабан. Її танець висловив проголошення своєї віри в красу життя. Сестра з Індії принесла ладан, символ наших молитов, які піднімаються до Бога. Сестра з Європи принесла хліб, символ любові, яка вітає всіх. Сестра з Океанії принесла квіти, символ краси свого континенту.

chapter4

Літургія і пісні співалися англійською, іспанською та німецькою мовами, що було також виразом нашої міжнародності. 

Після Літургії Слова всі сестри відновили свої обітниці хрещення. Потім в процесії з дарами сестри принесли до вівтаря глобус, як нашу молитву про мир у світі, папський прапор, як вдячність за канонізацію в цей день двох пап: Йоана Павла ІІ та Йоана ХХІІІ, ланцюг, що символізував єдність в світі, і цегла, як символ людей бідних, мігрантів та інших, яких було викинено, або дискриміновано, як «камінь, що його відкинули будівничі, а який став наріжний».

Також була принесена свічка з молитвою за всіх сестер, щоб ми своєю працею і служінням приносили світло надії до людей, до яких Бог посилає нас. "Ми несемо це світло в наших серцях протягом цих днів нашого 14-го Генерального Капітулу і не тільки. Це світло відкриває нам Божу волю для кожного з нас і цілому Згромадженню, як ділитися Доброю Новиною серед інших людей ", - сказала Генеральна настоятелька с. Марія Терезія.

chapter3

"Духу Божий, віддаємо Тобі цю святу подію – наш Генеральний капітул. Нехай він стане для нас часом глибокого прислухання до Твого голосу: коли ми зростаємо, як учениці Христа, сповнені співчутливої любові та пророчої відваги; коли ділимося розповідями з нашої спільної подорожі на місіях; коли роздумуємо, як далі жити нашою харизмою в глобальному та внутрішньо зв’язаному світі; коли розпізнаємо напрямки служіння Згромадження та обираємо Генеральне правління, щоб все це допомогло нам у місії ділення Доброю Новиною з людьми цілого світу."

За матеріалами Steyler Missionschwestern

 

Відео

              

Друзі

S5 Box