Лист з Філіппін PDF Друк e-mail
Середа, 15 лютого 2017, 13:36

chapelSДорогі Друзі,

передаю вітання з Сібу, що на півдні Філіппін. Наша зима виглядає, як жарке літо в Україні, лише частково грудень і січень були багатими на дощі. Інколи ми насолоджуємось тут прохолодними ранками. Все дуже зелене і можна цілий рік їсти свіжі фрукти. Ці погодні умови, напевно, дуже допомагають багатьом родинам, які живуть в дуже важких умовах на вулиці. Серед них величезна кількість дітей.

Наша група сестер відвідує щочетверга цих дітей, для яких домівкою стала вулиця, а ліжком — картон, який вони стелять на тротуар перед тим, як йти спати. На жаль, діти тут є найбільш вразливою частиною суспільства. Дуже часто вони є предметом насильства, жертвами наркотиків, порнографії та секс туризму.

IMG_1877

Щосуботи ми відвідуємо сміттєзвалище, де проживає близько 200 родин. Вони заробляють на життя збираючи сміття, яке можуть продати. Кожна родина має багато дітей, тому наша каплиця на суботній Євхаристії є сповнена дитячих голосів і сміху. Після Служби Божої наші маленькі парафіяни отримують печиво. Для багатьох з них це все,  що мають спожити цього дня. В січні через сильні дощі місце, де живуть мешканці сміттєзвалища, затопило. П'ятеро дітей втопилось, їх затягнуло багном. А тепер прийшла інша важка новина — всі родини повинні залишити це маленьке поселення на смітті, томущо власник землі вирішив розпочати тут будівництво.

dump9

Деякі родини, котрі мали таку можливість,  вже перебрались деінде,  а залишилась більшість тих, які не мають, куди йти і які не мають нікого, хто б їм допоміг.  Місто Сібу є дуже густо населеним, тому тут дуже важко знайти працю і майже неможливо придбати житло через його вартість. Багато з цих родин залишиться безхатченками і діти будуть позбавлені навіть такого примітивного житла на смітті, яке вони тепер ще мають.

IMG_1878

Прошу Вас про молитву за мешканців з Умапад (так називається район в якому знаходиться це сміттєзвалище). Нехай кожна дитина має гідні умови для життя і розвитку.

З молитвою

С. Світлана Мацюк, SSpS

IMG_1886

philippines

 

Відео

              

Друзі

S5 Box