"Не має більшої любові, як життя своє віддати за друзів" Йн 15,13 PDF Друк e-mail
Середа, 07 червня 2017, 13:07

Ver-EasterLily

20 травня в спомин блаженної засновниці нашого Згромадження Хендріни Штеннманс ми згадували смерть сестри Вероніки Ракової (Veronika Rackova), яка загинула рік тому в Південному Судані. С.Вероніка походила з Словаччини і працювала  спочатку в Гані, а потім 6 років в Судані. Вона була відповідальною за медичний осередок Св.Бакіти в Єй. Сестра Вероніка дуже любила Судан, всім серцем вона служила місцевому населенню, яке страждало вже багато років від війни. Вона як лікар опікувалась теж психічно хворими, яких є багато внаслідок довгих років військового протистояння.

 

IMG_4864

16 травня в свято П'ятидесятниці вночі сестра Вероніка отримала дзвінок з медичного центру: потрібно було відвезти жінку до лікарні, яка мала важкий порід. Працівники вже пішли додому, тому вона була змушена відвезти хвору сама. Коли сестра поверталась і була вже дуже близько дому почалась стрілянина. Хтось стріляв в її авто. С.Вероніка була важко поранена, а авто перевернулось. На щастя, охоронці з сусідньої фабрики почули вистріли і побачили, що сталось. Вони викликали допомогу. Коли її знайшли с. Вероніка була ще свідомою, її відвезли до місцевої лікарні, де перед цим вона сама була з жінкою, яка мала народжувати. Поранення були дуже важкі і лікарі порадили переправити її до більш професійного закладу. С.Вероніку літаком забрали до Найробі столиці Кенії.

RV15949_Articolo

Чотири дні лікарі боролись за її життя, але 20 травня вона відійшла до Господа. Її поховали в Південному Судані біля парафіяльного храму, де вона служила. На жаль, невдовзі військові протистояння посилились і сестри були змушені залишити місцевість Єй. Зараз в Судані працює дві сестри SSpS, які живуть в міжнародній спільноті створеній з представників різних згромаджень. Вони допомагають в підготовці медичного персоналу.

jubilant-ver

 

 

Відео

              

Друзі

S5 Box