Послані нести Добру Новину PDF Друк e-mail
П'ятниця, 31 жовтня 2014, 01:00

Mother_TheresiaЗ 27 по 31 жовтня в реколекційному домі Бл. Йоана Бейзима в м. Хмельницький проходив ІІІ Провінційний капітул Провінції Непорочного Серця Діви Марії Сестер Служниць Святого Духа. Провідним словом цієї події був уривок з Євангелії від Луки 4, 16-21, а саме “Дух Господній помазав мене нести Добру Новину», що було співзвучним з гаслом, яке товаришувало на 14 Генеральному Капітулі, який відбувся 27 квітня по 30 травня 2014 року в Материнському Домі Згромадження Служниць Святого Духа в м. Штайль (Нідерланди). Тому покровителькою цього Капітулу була Матір Терезія Месснер, перша Генеральна Настоятелька Згромадження.

Винятковим для цього часу було те, що в капітулі окрім сестер, які служать в Україні, була присутня Генеральна Настоятелька с. Марія Терезія Хорнеманн, яка прибула з Риму. Для сестри було важливим в цей скрутний для України час бути тут і дати свою допомогу та підтримку для сестер. І насправді, присутність с. Марії Терезії допомогла в вирішенні багатьох питань, пов’язаних зі служінням сестер, хоча при цьому вона залишала право вільного вибору і прийняття рішень за самими сестрами – учасницями капітулу.

Протягом всього часу відчувалась єдність і розуміння між сестрами. В перший день Капітулу бр. Блажей Суска OFM Cap впровадив сестер в глибше розуміння Божого Слова: що означає, що Дух Господній помазав мене нести Добру Новину? День Зосередження закінчився спільним діленням, який мав на меті «вигнати дух закону з наших спільнот і впустити Духа Святого».

Подальші сесії і пленуми ставили перед сестрами багато завдань, але з Божою допомогою були прийняті важливі рішення і визначені подальші напрямки нашого служіння як SSpS в Україні.

Важливим гостем в цьому часі був о. Ян Собіло, єпископ помічник Харківсько-Запорізької дієцезії, який поділився з сестрами «з перших уст» про ситуацію на сході країни.

Також серед запрошених була Вікторія Тумановська, служитель школи Християнського Життя та Євангелізації (ШХЖтаЄ), яка в оригінальний і цікавий спосіб розповідала про Святого Духа, про Його дари, плоди та харизми і як ми можемо віднайти себе в різних покликаннях: апостола, пророка, євангелізатора, пастиря і учителя (1Кор 12,28). Наголошуючи, про важливість послідовності: спочатку євангелізація, а потім навчання, катехиза.

Весь час капітулу був сповнений молитви, духовного розпізнання і спільного ділення. На Євхаристії сестри дякували Богу за 125 років існування Згромадження, за 25-річний ювілей чернечого життя сестер Дарії Сковальчинської та с. Люцини Гжонсько, та за дар покликання кожної сестри, визнаючи, що без єдності з Богом неможлива єдність між нами і в нас.

Вдячні за дар ІІІ Провінційного Капітулу ми просимо Триєдиного Бога, щоб провадив нас слабких і грішних, а водночас Його улюблених дочок, щоб ми виконували Його святу волю і прославляли Бога в серцях наших і в серцях всіх людей. 

 

 

Відео

              

Друзі

S5 Box