Відійшла до Господа с. Лауренція Смульська PDF Друк e-mail
Вівторок, 08 грудня 2015, 16:07

sr_Laurencja6 грудня на 78 році життя відійшла до Господа наша люба сестричка Лауренція Смульська. Завжди усміхнена й привітна до всіх, любила Україну, де працювала 25 років. Останні роки була в Вербовці, де проводила біблійні кола, доглядала за храмом і вирощувала прекрасні квіти. Захворіла і виїхала до Польщі, де лікувалася і перебувала в провінційному домі в Рацібожі. Сумуємо за нею, а одночас є радість, бо це була Божа людина, тому віримо що вже є з Господом в Його Царстві. Просимо про молитву за неї. Спочивай у мирі кохана Сестричко!

Біографічна довідка

Народилася 20 червня 1937 року в Зборомєрові і там була охрещена. Це є область Бжесть, теперішня Білорусь.

Під час хрещення отримала ім’я Йоанна. Її мати Катерина Червінська і батько Фелікс дали життя 9 дітям (мали 5 дівчат і 4 хлопців), Йоанна була сьомою.

Вона навчалася в школі в Віторожі, після чого переїхала в Ополе, щоб там отримати середню освіту в технікумі.

У віці 25 років Йоанна, йдучи за голосом Бога, прийняла рішення вступити до Згромадження Сестер Служниць Святого Духа. В квітні 1962 року перед святом Пасхи вона приїхала до Рацібожа. В монастирі Йоанна отримала ім’я С. Лауренція.

Після трирічної початкової формації, 6 січня 1965 року С. Лауренція склала Перші монаші обіти в Рацібожу. В 2015 році вона святкувала ювілей - 50 років як вірного наслідування Ісуса на дорозі євангелічних рад: чистоті, убогості і послуху. Під час подальшої формації в юніораті Сестра розпочала навчання в Люблінському Католицькому Університеті, який закінчила з дипломом магістра богослов’я.

8 грудня 1971 року сестра склала вічні обіти, віддаючи назавжди своє життя Богу.

В Польщі Сестра жила в спільнотах в Рацібожі, Пєнєнжно, Хлюдово, де виконувала щоденну працю в монастирі, в захристії, а також в офісах Отців Вербістів. Протягом 10 років Сестра була відповідальна за постулянток в Рацібожу і 5 років була радною Регіональною. Сестра виконувала також служіння настоятельки спілнот.

В 1990 році, коли відкрився східний кордон, Сестра приїхала в Україну в (Лучинець, Снітків) і тут в Україні, з трьохрічною перервою, залишилася до 2014 року. Сестра жила також в спільнотах в Києві і в Запоріжжі, де займалася працею катехитичною, відвідувала родини, самотніх та хворих людей. Три роки С. Лауренція працювала в Росії, в Вологді. Найдовший час,  12 років, Сестра служила в Вербовці. Окрім катехиз, відвідувала людей, їздила на парафії в Стару Гуту і Новодністровськ, а також працювала на городі, турбувалася про красу в храмі і навколо нього. Деколи взимку Сестра їздила на парафію на цілий тиждень, де жила  в хаті парафіянки і готувала дітей та дорослих до святих Таїнств.

З огляду на погіршення здоров’я, в 2014 р. сестра була змушена була виїхати до Польщі на лікування. 6 грудня 2015 року відійшла до Господа.

Ми, Сестри Української Провінції, дякуємо Богу за дар життя с. Лауренції за всі роки її служіння в Україні. За те, що вносила в наші спільноти дух живої віри, миру, сестринської любові, почуття безпеки та життєву мудрість. Нехай Милосердний Господь пригорне тебе до Себе, ту яка все своє життя шукала Того, кого прагнуло її серце.

 

Відео

              

Друзі

S5 Box