ПРО ДОБРІ СТОСУНКИ, ПОВНОТУ ЖИТТЯ ТА КОНКУРЕНЦІЮ – НОТАТКИ З РЕКОЛЕКЦІЙ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ
Слово Боже – це сила! Коли робиш простір для слухання, замовкаєш, тоді можеш почути Його. У цьому переконалися учасники реколекцій зі Святим Письмом – Lectio Divina, 10-12 травня на Гречанах у Хмельницькому. Тема вікенду: “У школі Йоана та Якова” – про міжлюдські стосунки та стосунки з Ісусом у житті апостолів. Спеціально на ці вихідні в Україну приїхав отець-сальваторіанин Пйотр Ширшень з Центру духовної формації у Кракові.
Подаємо головні думки конференцій, що слухали учасники (вірніше, близько 20-ти учасниць, які приїхали з Вінниці, Закарпаття, Хмельниччини, Львова).
- Найважливіше – бути ЛЮДИНОЮ!
Апостоли залишили сіті, Ісус пообіцяв зробити їх “ловцями людей”, проте, як вони ловитимуть без сітей?
Людяність – це є основне знаряддя християнина, це те, що “притягує”, “ловить”, але не зневолює іншу людину. “Ловці людей” ловлять, залишаючи свободу!
- Треба ЗНАТИ СЕБЕ: свої емоції, почуття, свої плюси, мінуси,… – (для чого?) – щоб ВОЛОДІТИ собою (мати себе) – щоб ДАРУВАТИ себе.
Не можу дарувати те, чого не маю.
Дарувати себе = віддавати себе = служити.
- Так як кожна людина має покликання до життя в повноті, то ціллю є бути сповненим, щоб в кінці земного життя змогти сказати: “Сповнилося! Так, наприклад, як #НепорочнеЗачаттяДівиМарії – не лише в тому, що Вона є чиста, прозора, без гріха, але й у тому, що Вона є наповнена, повністю залита благодаттю, Святим Духом.
- Порівнювати себе з іншими – марна справа. Ми – команда. Іноді, так як у парному велоспорті, де враховується швидкість обох учасників, треба погодитися втратити швидкість, щоб партнер міг стати швидшим і таким чином команда перемагає.
Проте треба погодитись зайняти місце позаду.
- Про увагу до подій у житті: класифікація “важливості” подій у Бога та людей різна. Пильність та розуміння незначного, що відбувається – це дар, талант, який, однак, треба розвивати: те, що важливе для Бога, може здаватися зовсім незначним.
Текст та фото: с. Едіта Марія Улман SSpS
Додати коментар