СВЯТО МАРІЇ ТА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ SSpS!
8 грудня – урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та День народження нашого Згромадження! Спеціально до цього свята пропонуємо Вам історію та біблійні роздуми від с. Марії Марти Пшивари, SSpS.
Нагадаємо, що цього тижня у Бердичеві відбувався наш Провінційний капітул, який проходить раз на три роки. Тож слава Богу за цей час! Дякуємо всім, хто підтримував нас. Молимося, щоб були добрі плоди цієї особливої зустрічі!
ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МІСІОНЕРОК ТА МАРІЯ
8 грудня Католицька Церква святкує Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Для нас, Сестер Служниць Святого Духа, цей день є важливим ще з однієї причини – 8 грудня 1889 року святий Арнольд Янссен заснував наше місійне Згромадження. Він мав велику любов і пошану до Матері Божої і вибрав саме цей день, як початок для двох заснованих ним чернечих спільнот – нашої і контемплятивного згромадження Сестер Служниць Святого Духа Неустанного Поклоніння. Як духовну спадщину отець Арнольд залишив нам коротку молитву-звернення до Богородиці: «Непорочна Обручнице Святого Духа, молись за нас!».
10 тисяч його духовних дочок і синів (отці вербісти) моляться цими словами на усіх континентах у 80-ти країнах світу. Марія, яка була так важливою для нашого засновника, особливо в час формування нашої місійної харизми, і надалі є зразком найдосконалішої місіонерки. Служачи в усьому світі як місіонери, наші брати і сестри вчаться від Марії слухати Слово Боже і молитися ним. Вони проголошують любов Триєдиного Бога і прагнуть, щоб Він жив в їхніх серцях, у спільнотах і в серцях всіх людей, до яких Бог їх посилає.
ЧИСТА КРАСА “ДРУГОЇ ЄВИ”
Догмат про Непорочне Зачаття Пресвятої Діви Марії було проголошено в 1854 році папою Пієм ІХ. Нещодавно ми з подругою розмовляли про Марію. Вона мені сказала, що цього догмату про Діву Марію взагалі не потрібно, і що Марія була б їй ближчою, якби його не було. Я її розумію. Нам, людям, хочеться, щоб Марія була повністю як ми, щоб нам було простіше наслідувати її в дорозі за Христом.
Роздумуючи над цим мені прийшла на думку Єва. Марія, так як Єва, мала вільну волю. А Єва, так як Марія була без первородного гріха. Марія керуючись вільною волею послухала Бога і в усьому виконала Його волю. Натомість Єва у своїй вільній волі послухала сатану, і в такий спосіб гріх увійшов у світ. Святість Марії полягає не в тому, що Бог захистив її від первородного гріха, чи тому, що Він вибрав її на Матір для Свого Сина. Святість Марії є в її досконалому послухові Богу, в уважному слуханні Його Слова і вірному виконанні Його волі.
Пропоную вам роздуми про красу Марії, яка слухає Боже Слово, на основі книги о. Кшиштофа Вонса SDS Lectio Divina з Марією “Cala Piękna” (українською «Вся Прекрасна»), що вийшла у світ минулого року.
Дієслово «слухати» в Біблії означає також «бути слухняним». Марія в слуханні Слова є настільки уважною і відкритою на Боже діяння, що Дух Святий може вже здійснювати в ній те, про що говорить Слово.
БЛАГОВІЩЕННЯ: СИДЯЧИ БІЛЯ МАРІЇ, ЯКА СЛУХАЄ
Затримаймося в наших роздумах над уривком з Євангелія від св.Луки 1,26-29. Очима уяви можемо увійти до скромного помешкання в Назареті і сісти біля Марії. Попросимо її, щоб вчила нас слухати Слово Боже. Можемо здогадуватися, що, коли ангел Гавриїл прийшов до Марії, вона вже протягом багатьох днів заглиблювалася в Тору, в Святі Писання і Пророків. Вона дозволяла, щоб Слово постійно проникало її нутро, не шукаючи особливого часу для цього. І хоча Марія була зайнята різними домашніми справами, коли Ангел прийшов до неї, то побачив її повністю занурену в Слово. Тому він сказав до неї: «Радуйся, благодатна!» Що можна теж перекласти як: «Радій, гарна дівчино!» Марія була прекрасна душею і тілом, бо Бог наповнив її благодаттю. Бог міг наповнити її, тому що вона була як відкрита посудина, готова прийняти живу воду, яка випливала з Його Писання.
Ангел був здивований виглядом дівчини, заглибленої в Слово, бо в ній була тиша. Тиша, сповнена слуханням – це найбільш плідне місце для Слова. Ця тиша означає, що ми залишаємо наші думки і плани і робимо місце для Бога. Марія, була налякана тим, що Бог до неї говорив через Ангела, але не переставала слухати і ставити запитання. Вона була настільки вільна від себе, щоб зосередитися на Слові Бога і на Його волі, а не на своїх почуттях. Бог може дуже багато зробити через кожного з нас, коли ми є вільними. В прийнятті певних рішень, ми повинні запитувати себе: наскільки я є вільним, вільною? Якщо я не є вільним, то буду слухати своїх прив’язань, а не Бога.
Внутрішня вільність Марії дозволяє їй почути, що Бог хоче зробити з її лона Своє помешкання, щоб вона породила на світ Найпрекраснішого з людських синів.
Можемо вслухатися в ці слова Ангела, якими Бог хоче звернутися і до кожного з нас. Переживаємо час Адвенту, який є часом очікування на народження Божого Сина. Бог не хоче прийти тільки в Різдвяну ніч і знову залишитися в стайні на сіні. Він хоче знайти помешкання в мені, в моєму серці. Він хоче через мене народжуватися в серцях інших. Буду просити Марію, щоб допомогла мені очищати серце, щоб Господь увійшов в мій дім, в мою історію, у відносини з іншими, в радощі і турботи.
ТИША ЯК ПРОСТІР РОЗМОВИ З БОГОМ
Таємниця Благовіщення є нам близькою у нашій щоденній молитві «Радуйся, Маріє» чи «Ангел Господній». Нехай ці молитви пригадують нам, що час призначений на читання Слова Божого, є дуже необхідний в нашому щоденному житті. Нехай він спонукає нас до того, щоб нашою першою дією зранку і останньою ввечері, було відкриття Біблії. Якщо нашим першим запитанням зранку буде: «Що Бог говорить?», то дуже ймовірно, що протягом дня в різних подіях і переживаннях, ми будемо більш вразливими, щоб розпізнати Його прихід і виконати Його волю. Але для того, щоб помічати це, потрібно створити в собі і навколо себе простір тиші. Тиша, яка буде вести мене до слухання Слова Божого. Марія – вся прекрасна, тому що слухає – найкраще нас цього навчить.
Непорочна Обручнице Святого Духа, молись за нас!
Додати коментар