ЩО ТАКЕ МІСІЯ?
Так часто буває: здається, відоме слово, але що напевно воно означає? Де знайти відповідь на питання “що таке місія?”, як не на сторінці сестер-місіонерок? Місія є глибоко вписана в нашу харизму і спосіб життя.
Наслідувати Христа для нас, місіонерок, — це бути готовою йти за ним туди, куди Він кличе, часто – за межі своєї країни. Ми служимо в 50 країнах світу вже більше як 125 років. Прикладом для нас є, в першу чергу, ті, хто торував нам місійний шлях – засновники нашого згромадження.
ІСТОРІЯ НАШОЇ МІСІЇ
Наш засновник, святий Арнольд Янссен, і перші сестри бл. Хелена Штоленнверк і бл. Хендріна Штенманнс походили з Німеччини. Вони жили в дуже неспокійний час, коли католицька Церква переслідувалась, а монастирі закривались. Але святий Арнольд мав Божого Духа і вмів відчитати ці знаки часу. Він виїхав до сусідніх Нідерландів і заснував там три згромадження, покликані до місійної праці у світі: чоловіче Згромадження Божого Слова, жіноче Згромадження Сестер Служниць Святого Духа, та контемплятивну гілку сестер Святого Духа Вічного Поклоніння, які перед Пресвятими Дарами постійно молилися за цю місію. Знайшлося дуже багато охочих, які відкрили в собі покликання до служіння в країнах, де мало віруючих в Христа. Ця місія святого Арнольда дуже швидко розросталась. Наш засновник і перші сестри були людьми цілковито відданими Божій справі, вони “горіли” для місії і давали автентичний приклад любові.
ДЕ Є МІСІЯ?
З того часу пройшло вже більше як сто років, змінилося розуміння місії та спосіб нашої місіонерської праці. З початком кризи віри в Європі і браком покликань Церква побачила, що місія є всюди, що кожен з нас потребує постійного навернення, а християнські країни, з яких ми походимо – нової Євангелізації. Місіонери змінили і покращили дуже багато, але праці не поменшало.
Велика бідність присутня ще у багатьох країнах Африки та Азії. Я сама пересвідчилась у цьому два роки тому, під час року на Філіппінах. Діти, які народились і живуть на вулиці, які ніколи не були в школі; сімї, які живуть на кладовищах і смітниках, бо немає іншого місця; дівчата, які погоджуються на рабство проституції, щоб спасти свою родину від голоду – це реальність, в якій також є присутній Бог, Він бореться за кожне життя. На жаль, частою причиною цього зла є західний «християнський» світ, який за гроші і зиск йде на страшні злочини і несправедливість у бідних країнах.
Отож, чим є місія? Для мене — це покликання на кожний день, щоб залишити частинку себе і дозволити Богу заповнити це місце. Місія — це вийти до людей, особливо тих, які самотні, голодні, брудні, які не знають любові Бога. Моя сім’я, спільнота, парафія — це місія, де Христос хоче почуватися вдома, де Він бажаний і прийнятий.
ПРИГОДНИЦЬКИЙ ДУХ ЧИ ЗАТИШОК ДОМУ?
Дуже часто у розмові з молодими людьми про покликання місіонера чую дві протилежні думки. Хтось захоплений, бо це ж подорожі і багато вражень, а хтось боїться, адже потрібно залишити безпечне місце. Обидві думки правильні: коли виїжджаєш на місії, то маєш багато вражень, дуже багато вчишся. Цей новий досвід тебе перемінює і починаєш дивитися на світ ширше. Я б навіть сказала, що стаєш ціліснішим в своєму світобаченні. І друга думка також правильна, тому що виїзд завжди пов’язаний з жертвою. Щоби прийняти щось нове, потрібно залишити якусь частинку себе, ризикнути заради Господа. Він також заради нас пішов на великий ризик, коли народився в людській плоті. Коли не прив’язуюсь до свого забезпечення – маю шанс почати «будувати на Христі».
Бути місіонером — це чудове завдання. Бог радіє нами і нашим життям. Ми є Його улюбленою місією.
На нашій сторінці Ви зможете знайти ряд статей з місій і листів від наших місіонерок. Що відбувається на місіях і що переживають місіонери, працюючи в різних куточках нашої планети? Про це все дізнавайтеся на шому сайті.
Додати коментар