КОЛЯДА 2018 – ПІДСУМКИ. ДЕ ВАРТО КОЛЯДУВАТИ НАСТУПНОГО РОКУ?
2 лютого, на свято Стрітення, у католицьких храмах України закінчується час колядування. Зникають різдвяні декорації, лунають останні колядки цього сезону. Різдвяний період – 2018 у нас, Служниць Святого Духа, був насиченим, тож у цій статті підбиваємо підсумки. А також зазначаємо місця, де варто запланувати наступну коляду.
1. КОЛЯДА СЕЛОМ/МІСТОМ “ВІД ХАТИ ДО ХАТИ”
Якщо у Вас у селі живуть дідусь та бабуся або хтось із родичів чи друзів – обов’язково навідайтесь до них у гості. Різдвяні свята без міської метушні, ближче до природи, проведені у колі близьких – це справді добра нагода відчути справжній дух Різдва. Звичайно, не проґавте можливість приєднатися до гурту колядників, які зазвичай йдуть від хати до хати та звіщають, що народився Спаситель. А якщо у Вашій місцевості, чи то селі чи місті зникають ці традиції, або їх взагалі немає – не ваґаючись збирайте “своїх людей” і гайда! Головне, не забудьте про мету – нести справжню Божу радість іншим людям. Зірку та дзвіночок, атрибути колядників, попереджуватимуть мешканців про Ваш прихід.
Саме таким було колядування у с. Мацьківці на Хмельниччині. Мешканці радо приймали дітей разом із с. Світланою, яка працює у цьому селі у парафії Різдва Діви Марії. Дивишся світлини – і ніби чути скрип снігу під ногами, так і хочеться запросити таких колядників до хати!
2. КОЛЯДУВАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ
Дитятко-Ісус нагадує, як важливо оточити увагою найменших: особливо дітей з інвалідністю, або тих, які живуть без батьків, чи дітей вулиці, яких, на жаль, не бракує у великих містах. Дізнайтеся адресу найближчого будинку дитини й зателефонуйте, щоб попередити адміністрацію про ваш прихід та узгодити час візиту. Навіть якщо Ви нікого не знаєте, пам’ятайте, що дитяча безпосередність швидко долає всі бар’єри спілкування. Не обов’язково приходити з великими подарунками, головне запланувати час так, щоб мати змогу трохи погратися та поспілкуватись із дітьми, ближче познайомитись.
Підлітки з Борисполя разом із с. Доріс цього Різдва відвідали з колядою дітей з інвалідністю у Переяслав-Хмельницькому, що на Київщині.
3. ЙТИ З КОЛЯДОЮ У НАЙВІДДАЛЕНІШІ МІСЦЯ
Увага, нагадуємо! Колядування – це сповіщати добру новину, що народився Месія. Тоді Ви перетворюєтеся на ангелів, які у ту Святу ніч зійшли на землю до пастухів, що пасли отари в полі. Тому справжніх колядників не мають лякати відстані чи обставини. Головне, щоб про народження Бога в людськім тілі почули і ті, у чиїх хата нечасто бувають гості, ті, хто живе сам чи на маргінесі суспільства, або хто несе сувору службу, захищаючи країну.
С. Вікторія зі спільноти в Києві цього року разом з волонтерами ХСП (Християнська Служба Порятунку) несла вифлеємське світло до людей, що мешкають у “сірій зоні” у Донецькій області.
4. КОЛЯДА У БУДИНКУ ПРЕСТАРІЛИХ
Хто-хто, а наші старенькі раді послухати колядників! Особливо їм важко на свята, коли рідні не приходить. Тому заплануйте поколядувати у будинку престарілих, так як це зробили група підлітків із с. Вільховець на Вінниччині разом із с. Дарією та с. Марією Мартою. Напередодні діти зробили паперові вертепи, які роздали дідусям та бабусям. І невідомо, хто отримав більше радості – ті, хто співав, чи ті, хто слухав?!
4. КОЛЯДА У ВАС ВДОМА
Христос, котрий народився, хоче прийти до кожного з нас, туди, де проводимо час, де працюємо, а передусім – у наш дім, у нашу сім’ю. Тому важливо, щоб святкування не обмежувалось прикрашанням ялинки чи подарунками. Ділення різдвяним оплатком – це добра традиція, коли можна сказати та почути такі важливі для кожного слова: “Перепрошую!” та “Дякую!”
Святкування за столом також важливе. Це час на спілкування з тими, хто живе з Вами під одним дахом. Кожен член сім’ї – це подарунок, навіть якщо спілкування один з одним не завжди дається легко.
Сміло колядуйте у себе вдома, у пригоді Вам стануть невеликі книжечки-коляднички з текстом. Не зупиняйтеся після першого чи другого стовпчика. Проспівайте колядку до кінця, хай різдвяна історія пройде крізь розум аж до серця. І не забудьте на годинку вимкнути “телевізор-планшет-телефон-комп’ютер”, які навряд чи допоможуть вам під час спілкування з родиною. Відкладіть на годинку усі справи і проблеми, будьте тут і тепер.
Всі сестри SSpS в Україні на початку січня цього року з’їхалися до провінційного дому в Борисполі, щоб разом поколядувати та відсвяткувати Різдво. Це прекрасна традиція нашої SSpS родини робить нас трохи ближчими одна до одної, сприяє зростанню порозуміння та єдності. На фото – всі ми після спільної Святої Меси.
5. КОЛЯДУВАТИ У СВОЄМУ СЕРЦІ
Христос народився на світ, щоб прийти саме до Вашого серця, принести мир, радість, визволення, Святого Духа. Тому, куди б не завели Вас колядницькі стежки – до знайомих чи незнайомих Вам людей, на площі міста чи до самотніх місцин, до заможніх чи потребуючих, головне, щоб привітати Ісуса у своєму серці.
І навіть якщо Вам здається, що це місце не надто пасує для Бога, що народився як людина, пам’ятайте, що Ісус віддає перевагу найпростішим і далеко неідеальним умовам. Найголовніше, щоб Ви прийняли Його до своєї душі. Заспівайте Ісусу колядку з глибини свого серця!
Христос народився! Славімо Його!
Текст: с. Едіта Марія Улман, SSpS
Додати коментар