ДЕВ’ЯТНИЦЯ ПЕРЕД ЗІСЛАННЯМ СВЯТОГО ДУХА – ДЕНЬ 2

Війна: порятунок життя

Війна має обличчя багатьох героїв. На жать, про більшість з них дізнаємось посмертно…

Лікар Андрій походить з маленького села на Тернопільщині. Його дитячою мрією було стати військовим лікарем. Мрія здійснилась, коли у 2014 війна прийшла до нашої країни. Він сам зголосився піти служити. Рятував наших військових у багатьох гарячих точках, виносив  поранених з поля бою, оперував буквально «на колінах». Чудом вийшов живий із пекельних боїв під Дебальцевим. Згодом повернувся додому і знову почав працювати лікарем у місцевій поліклініці. Для мами, дружини та єдиного сина здавалось, що нарешті цей жах минув, нарешті така дорога їм людина у безпеці. Проте він часто повторював: «Як тільки буде потрібно, я знову піду на війну». І цей час настав. Війна вкотре «розірвала» їхню дійсність.

Андрій служив військовим лікарем в Охтирці, що на Сумщині. Саме це містечко 24 лютого одним із перших відчуло на собі наступ росі        йських окупантів. Тут до сьогодні точаться активні бойові дії. В результаті бомбардувань, авіаударів ще у перші дні місто втратило опалення, електропостачання, більшість будинків були розтрощенні.  І саме в таких умовах, під шум градів, артилерійських обстрілів Андрій рятував життя своїх побратимів.  Під час чергової операції, рятуючи  товариша, ворожий снаряд вцілив у будівлю і вона завалилася, забравши кілька життів. Андрія не стало…  До останньої хвилини, до останнього подиху допомагав іншим, ризикуючи найціннішим – своїм життям і віддав його…

Скільки лікарів сьогодні здійснюють своє тихе служіння у польових умовах війни, допомагаючи іншим.  Про більшість з них ми не знаємо, не почуємо у випуску новин, не прочитаємо в щоденних телеграм-повідомленнях щодо ситуації в країні. Часто їхній подвиг життя «проходить повз нас». Нехай наша молитва буде для них захистом і укріпленням, виявом вдячності за їхню відвагу. А для тих, хто, як Андрій, віддав своє життя, борючись за правду і справедливість, нехай Господь буде вічною радістю і утішенням, там, де вже немає сліз і страждання… Тепер вони є нашими ангелами в небі…Святий Духу, нехай твоя сила наповнить усіх лікарів, що змагаються із смертю у  «нелюдських умовах», воюють за  життя, яке є  найціннішим даром Господа!

 

 

Поділіться: