Реколекції для молоді “(Не)бажана свобода”

З 7 по 9 червня 2024 р. у с.Вербовець Вінницької області відбулись реколекції для молоді на  тему «Не)Бажана свобода». Молоді люди з різних куточків України разом шукали відповіді на питання: «Що таке свобода і як з нею жити? Чи Бог обмежує мою свободу? Заповіді – це тягар чи «рятувальний круг»? Як Божа благодать діє в мені? Чи легко бути вільним у сучасному світі? Як гріх зневолює мене?» Час молитви, зустрічі з Богом, спілкування одні з одними, ділення, майстер-клас, ігри, танці, спільний відпочинок на природі – усе це нам вдалось пережити протягом цих трьох днів. У зустрічі товаришували отці домініканці, о. Олександр Оріховський ОР і брат Яцик Кемпінський ОР, та сестри Служниці Сятого Духа,с. Марія Люба SSpS і с. Людмила Кметь SSpS.

Кілька відгуків про реколекції:

«Ми створені на прекрасну Божу подобу. Ми вільні обирати, і рішення поїхати на реколекції було чудовим. Місце, що приготував для нас Господь – це наче маленький дивовижний світ десь далеко від усього буденного.

Вербовець – розкиданий на  зелених схилах,  обійнятий невеликими лісами, налитий теплим літнім сонцем – його природа заспокоювала розум, відкриваючи серце кожного на молитву.

Усе розпочалося з Євхаристії, яка подарувала нам відчуття єдності. Прийдешній вечір став таким комфортним: знайомства, щирі усмішки, танці – з’явилося відчуття  приємної втоми. Та наступний день був ще більш насиченим. Переживали разом конференції, зустрічі в групках, незвичайний  майстер-клас – усе мало на меті розпізнання справжньої свободи.

Особливою була адорація. Це час, коли Божа присутність огортає тебе цілком і повністю, а неймовірної краси музика торкає так, що навертаються сльози. Так само зворушливим було ділення. Кожен відкрився наново у своїй щирості, тому цей момент винятково  цінний.

Нашим душам було так затишно. Тепер ці кадри завжди нагадуватимуть про миті, коли очі світилися щастям, а в серці палала любов».

Яна Корчинська, с.Писарівка

«Хочу подякувати всім організаторам цих реколекцій. Ці моменти справді незабутні. Круто було перебувати тут і зараз, саме це я відчула завдяки спільноті. До мене прийшло розуміння того, що гріх насправді позбавляє нас свободи, щастя та перебування з Богом, а Заповіді допомагають нам бути щасливими та вільними. Важливо розуміти, що всі наші дії мають наслідки та ми несемо за них відповідальність. Коли мені обрізали мотузку, яка символізувала гріх, то я відчула безмежне щастя та любов Бога до нас.

Ця природа, яка там є, вона неймовірна! Перебуваючи там, відчуваєш безтурботність та спокій.

Я рада, що мала можливість поїхати у Вербовець, познайомитись з різними людьми, перебувати з Богом, відпочити від буденності та наповнитись.

Бог не десь там, Він тут перебуває з нами».

Оля Вараниця, Хмельницький

Поділіться: