ВЕРБОВЕЦЬ – СПІЛЬНОТА СВ. ЙОЗЕФА ФРАЙНАДЕМЕТЦА

Спільнота в Вербовці була першою спільнотою на території України. В хроніці спільноти перший запис був зроблений 1 березня 1990 р.:

“Провінційна сестра Малгожата Півчик, с. Юстина Пйотрковська, с. Целіна Войцеховська, с. Корнелія Клопот, с.Дар’я Сковальчинська вирушили з Рацібожа на нову пляцувку в СРСР в Україну. Сестер особисто запросив о. Юрій Нагорний – настоятель трьох парафій: Лучинець, Снітків та Вербовець.”

Зараз в спільноті працюють с. Марія Немченко та с. Дар’я Сковальчинська. Сестри працюють в катехизації дітей, організовують літні табори для дітей та молоді, відвідують хворих, допомагають при парафіях у селах Вербовець, Вільховець, Нова Гута, Стара Гута, Новодністровськ. Будинок у Вербовці є місцем, де проводяться духовні вправи та реколекції, в тому числі дні зосередження Lectio Divina для мирян та чернецтва.

Адреса спільноти:

Сестри Служниці Святого Духа
вул. Зарічна 6
с. Вербовець
Мурованокуриловецький р-н
23420 Вінницька обл.

ssps.ukraina@gmai.com

Як доїхати до Вербовця?

З Хмельницького: 

  • автобусом/маршруткою на Могилів-Подільський з автовокзалу №1 о 5:20 ранку (подорож триває 3 години);
  • автобусом/маршруткою на Новодністровськ з автовокзалу №1 о 9:00 (потрібно вийти перед Вербовцем – біля “бочки”, водії знають де знаходиться цей поворот,  бо маршрутка не доїжджає до села).

З Вінниці:

  • автобусом/маршруткою на Новодністровськ о 7:45 (подорож з Вінниці до Вербовця триває 2,5 години);
  • автобусом/маршруткою Вінниця – Жвань – о  15:30; 
  • автобусом/маршруткою щогодини на Муровані Курилівці (якщо немає сполучення з Мурованих Куриловець, то можна зателефонувати сестрам, щоб виїхали назустріч ( дорога з Куриловець до Вербовця займає півгодини).