НЕСПОДІВАНИЙ ГІСТЬ: СЛУЖНИЦІ СВЯТОГО ДУХА І МАТИ ТЕРЕЗА З КАЛЬКУТИ

В цю неділю вселенська Цурква огортає молитвою всіх бідних. Коли говоримо прому бідних і знедолених, то автоматично приходить  на думку Мати Тереза з Калькути, її харитативна місія змінила життя мільонів людей. Одного разу вона відвідала наших сестер в Римі.

«На початку мушу вам сказати, що я тут через егоїстичні мотиви. Ми потребуємо в Ємені сестер таких як ви, які займаються хворими. Ємен є повністю мусульманською країною і по 800 роках уряд попросив нас, щоб ми приїхали і служили людям. Єдиною моєю умовою перед урядом Ємену було прохання, щоб я могла привезти католицького священика, бо там немає слідів християнства. Я їм сказала, що ми не можемо жити без Євхаристії і без святого Причастя.»Цими словами Мати Тереза з Калькути звернулася до наших сестер, зібраних на 7 Генеральному Капітулі в Римі, 48 років тому.

 Біблія і приклади життя Божого люду показують нам, немає в житті чогось випадкового. Якби в житті були випадки, це б означало, що певні ситуації вийшли Богу з під контролю. Не зважаючи на те, якою маленькою може бути справа, Бог повністю бере в ній участь, щоб сповнився Його замір.

Отож, «випадково» мати генеральна Алойзіне Раскоп (1960-1973) дізналася, що Мати Тереза з Кальлкути є в Римі тільки два дні. Вона запросила її на зустріч. Мати Тереза прийняла запрошення і 2 листопада 1973 року зявилася на Via Camiluccia. Після промови Матері Терези сестри ставили запитання і почалася цікава дискусія. Сестри були під великим враженням від особистої зустрічі з Матір’ю Терезою. Не тільки її слова, але і її простий природній вигляд і поведінка свідчили про глибину її автентичності і місії.

Варто пригадати деякі думки Матері Терези, адже її послання може надихати багато осіб і в наш час.

«Думаю, Сестри, що ми всі стараємося робити те саме: нести любов Христа до людей. Сучасний світ є повністю зруйнований великим стражданням, ненавистю, кривдами і нещастям. Ви особливо віддані Святому Духові, є світлом і повинні ставати щораз більше світильником і любов’ю Бога в цьому світі. Святість не є люксусом, але обов’язком.» Мати Тереза часто підкреслювала, що ми як богоросвячені особи є покликані до цілковитого відання Богові, щоб бутти знаряддям Його любові. 15 серпня 1973 року Мати Тереза відкрила нову спільноту в Ємені. Однак, в цій країні є величезні потреби і уряд багато разів запрошує католицьких сестер до праці в лікарнях. Мати Тереза просила про три сестри місіонерки, томущо «в тій лікарні так багато людей потребують дотику Христа, любові Христа».

Ваше гарне ім’я «місіонерка» є прекрасним, але ми мусимо ними бути насправді. Сестро, ти маєщ давати світові Духа Христа, Святого Духа, цю живу Любов Бога.

Процес перемиря в Ємені.

Хаос поглинув Ємен з 2011 року, a громадянська війна через складну політично-етнічну ситуацію, жертвами якої вже стали понад 230 тис осіб, триває від 2015 року. Жителі Ємену терплять в тиші, хоч про це рідко говорять в новинах…В минулому році ООН призначив для Ємену 1,9 млрд доларів, тобто на половину менше коштів, ніж в попередньому році. Пригадуючи про ситуацію в Ємені і про необхідність надання допомоги папа Франциск багато разів стверджував, що це «одна з найсерйозніших гуманітарних криз новітньої історії», яка поглиблюється  «в атмосфері загальної байдужості міжнародної спільноти.»

В Ємені від голоду страждає 16 міліонів людей, тобто половина всього населення. Тут воює понад 2,5 тис. дітей-вояків. Росте наступне покоління, яке не знає, що таке мир, багато дітей ніколи не ходило до школи. Крім того через війну була знищена медична система країни, тому ситуація з епідемією коронавірусу є повністю неконтрольованою.

На закінчення своєї промови Мати Тереза попросила сестер, які брали участь в генеральному капітулі, про молитву «…щоб ми не псували Божої справи!», а виходячи ще раз сказала: «Прошу, не забувайте про Ємен».

Не забуваймо про Ємен і про наших братів і сестер на Близькому Сході. Безмежно довіряючи любові Всемогутнього Бога будьмо відкриті на голос Святого Духа і молімося словами святої Матері Терези з Калькути: «Господи, вчини нас гідними, щоб служити нашим братам, які в цілому світі живуть і помирають в бідності і в голоді. Користуючись нашими руками дай їм їхній хліб щоденний. Через нашу мудру любов дай їм мир і радість. Господи, сьогодні даю Тобі моє серце.

Джерело – стаття с.Кристини Шведи SSpS

Опрацювала і переклала с.Світлана Мацюк SSpS

Поділіться: