Іноді достатньо один раз вийти за межі своєї парафії, щоб зрозуміти, що означає вислів «вселенська Церква». Тим паче, коли цей «один раз» – це святкування Всесвітнього дня місій у ґроні бувалих місіонерів у Римі. Після такого переконуєшся: Церква справді католицька, тобто вселенська – «послана до всіх народів, незалежно від того, до якого часу чи якої культури вони належать», як пише Катехизм Католицької Церкви.
Про те, як святкували «місійну неділю» розповідає с. Марія Марта Пшивара, SSpS, автор рубрики #ЗРОБИЦЕБОНЕДІЛЯ, яка днями повернулася з Риму.
50 сестер SSpS (Служниці Святого Духа) з 40 країн світу взяли участь в урочистості в генеральному домі отців-вербістів (SVD) в Римі. Обидва чернечі згромадження, чоловіче та жіноче, є місіонерськими та багатонаціональними та мають одного засновника – святого о. Арнольда Янссена.
Урочисту Службу Божу відправляло 5 єпископів з Індії і з Африки, а також багато священиків з різних країн. На Святій Месі також були присутні світські з різних країн, які живуть і працюють в Італії – філіппінці, індонезійці та представники Африки.
Для деяких культур танець є частиною молитви, тому кожна частина цієї урочистої Євхаристії супроводжувалася танцями: процесія на вхід – індонезійським танцем, приношення дарів – африканським, а після піднесення Пресвятих Дарів – арате (жести прослави Бога) у виконанні сестер з Індії.
Після молитви був час на спілкування. Різноманіття мов, яскравість національних костюмів, неповторний смаку страв з різних країн – все це додавало особливості до радісної атмосфери свята.
Дві наші сестри розповіли про місійне життя і мученицьку смерть в Судані с.Вероніки Рацкової, SSpS зі Словаччини, а отці познайомили нас з місіонерським служінням в Індії Слуги Божого о. Мар’яна Желязек SVD з Польщі.
Закінчилося святкування «місійної неділі» народними співами і танцями.
Мимоволі хочеться сказати: “Боже, будь прославлений в красі кожного народу і кожної людини!
Довідка.
З «Катехизму Католицької Церкви. Компендіум»
«Церква є католицька, тобто вселенська, бо в ній присутній Христос, а «де є Христос Ісус, там є католицька Церква» (св. Ігнатій Антіохійський). Вона проголошує повноту і цілість віри; несе й уділяє повноту засобів спасіння; вона послана до всіх народів, незалежно від того, до якого часу чи якої культури вони належать»
«Усі люди в різний спосіб належать до вселенської єдности Божого народу або прямують до неї. Вповні належить до католицької Церкви той, хто, маючи Христового Духа, пов’язаний з нею узами ісповіді віри, Святими таїнствами, церковним урядом та сопричастям. Охрещені, які не живуть вповні у католицькій єдності, все ж таки перебувають у певному, хоч і недосконалому, сопричасті з католицькою Церквою.»
Текст і фото: с. Марія Марта Пшивара, SSpS, c. Едіта Марія Улман, SSpS
Додати коментар