3-ІЙ ДЕНЬ. ДЕВ’ЯТНИЦЯ ДО СВЯТОГО ДУХА

Таємниця людини.

Коли на небеса спогляну, твір твоїх пальців, на місяць та на зорі, що створив єси, то що той чоловік, що згадуєш про нього, або людська істота, що про неї дбаєш.

Мало чим зменшив єси його від ангелів, славою й честю увінчав його. (Пс. 8, 5)

Роздуми

Сучасна наука, здається, має пояснення на всі таємниці світу. З сучасними телескопами вчені можуть вирахувати рух зірок і планет до секунди, спостерігати за затемненням сонця і передбачати погоду. Але ми не маємо впливу на ці природні процеси. І тепер в світі є більше незнаного, недослідженого, ніж вивченого.

Момент створення людини був для людства завжди великою таємницею. Сучасна наука знає, як запліднюється яйцеклітина і може це робити також в лабораторії. Часом ми сприймаємо народження нової людини, як щось зрозуміле і натуральне. Але жодна наука світу не може нам пояснити, як розвивається маленька клітинка в людину, яка може думати, відчувати і любити. Пригадаймо момент створення Адама, коли Бог вдихнув в нього віддих життя (Бут. 2, 7). Це ключ до розуміння таємниці людини, яка за словами царя Давида «є увінчана славою і честю».

Чи ми розуміємо, що це наша історія? Просімо Святого Духа, щоб Він нам пригадував, для чого ми створені і хто є нашим Творцем.

Молитва

Прийди Святий Духу і дихай в нас. Допоможи нам бачити у кожній людині гідність Божого творіння. Допоможи нам цінувати Твої дари і радіти Твоєю благодаттю. Наповни наші серця вдячністю, щоб ми могли жити, любити і знаходити щастя в Тобі. Амінь.

Поділіться: