ПРИБРАТИ У ХРАМІ ТА В СЕРЦІ – ПРО ПЕРШУ СПОВІДЬ ТА ПІДГОТОВКУ ДО СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ

Сьогодні в с. Мацьківці на Хмельниччині відбувалося щось незвичне – Перша Сповідь дітей та підготовка до Першого Причастя, яке відбудеться вже завтра. Нечасто трапляється нагода бути присутнім під час такої події та підглянути як все це проходить.

Відчувалася радісна та хвилююча атмосфера, адже попри нелегку ситуацію та обмежувальні заходи, 14 дітей парафії Різдва Пресвятої Діви Марії все ж таки зможуть вперше причаститися саме у червні. Цей місяць вважається особливим у Католицькій Церкві та присвячений Серцю Ісуса.

У храмі зібралися діти з батьками. Безпосередньо перед сповіддю присутні молилися перед Ісусом у Пресвятих Дарах коронку до Божого Милосердя. Після цього діти по черзі заходять у сповідальницю, дехто з папірчиком у руці, у декого на обличчі помітне хвилювання.

Так як завтра Перше Причастя, то найважливішим є мати «чисте» серце, без гріха. Тому сьогодні діти перший раз приходять до Таїнства Покаяння, з вірою, що саме на сповіді Бог прощає людині усі гріхи, якщо щиро все визнати.

Один з тих, хто сьогодні вперше посповідається – Саша:
– Ти хвилюєшся? Чи не боїшся розповідати священнику свої гріхи? – питаю у хлопця років десяти.
– Ні, я не боюся, бо Господь прийде до мене. – твердо відповідає Саша.

Батьки теж відіграють велику роль у приготуванні до цієї важливої події, особливо важливим є їхній приклад молитви.

Про те, скільки часу та терпіння потрібно до підготовки дітей, говорить сестра Svitlana Matsiuk, зі Згромадження Служниць Святого Духа, яка кілька років готувала дітей до Першого Причастя:
– Ця підготовка – це співпраця моя з батьками, сам катехит ніколи не зможе підготувати дітей, в цьому допомагають батьки. Якщо батьки практикуючі християни, то Перше Причастя – це етап входження дітей у віру, а не просто як святкування, якщо ж це лише традиція, то це все швидко мине.

Цікаво, що відчуває священник, котрий сповідає, як він це переживає?
Отець @ПедроФранків, францисканець-конвентуальний, розповідає про Першу Сповідь дітей:
– Я відчуваю велику радість, велику любов, бо діти переживають перший раз зустріч із Богом. Кожна людина особлива, а тим більше діти, вони є даром, також і в моєму житті. Ісус хоче бути присутнім у житті, поєднувати з Богом. Не потрібно боятись сповіді, а бути відкритим на Бога як люблячого Батька.”

Після молитви та сповіді батьки прикрашали храм, декорували квіти, на подвір’ї храму прибирали, косили траву. Вже завтра для парафіян особливий день – Перше Причастя дітей, яке, сподіваємося, стане початком нового етапу їхнього духовного життя.
@NastyaZdybel спеціально дляSSpS 

 

Поділіться: