Хто такий Святий Дух для Сестри Служниці Святого Духа?

Для мене, Сестри Місіонерки Служниці Святого Духа (так називається наше згромадження), свято П’ятидесятниці це одне з найпрекрасніших свят у році. Це також головне свято нашого згромадження. Я вдячна Святому Духу за те, що Він покликав мене до Згромадження, яке має Його ім’я, й за те, що саме тут я змогла більше пізнати Його та наблизитися до Нього.

У дитинстві я навчилася молитися до Бога як до Отця, пізніше, в підлітковому віці, я вступила у стосунки з Ісусом як з Братом і Другом, тоді як Третя Особа Пресвятої Трійці залишалася для мене невідомою, таємничою і навіть недоступною.

Тепер, після 35 років життя в Згромадженні, де Святого Духа особливо шанують і люблять, я відчуваю Його присутність як близької Особи, якій я можу повністю довіряти та з якою я хочу жити кожну мить дня.
Він – Той, з Ким я прокидаюся вранці. У перші роки формації був звичай, що одна з сестер будила нас і, вмикаючи світло, промовляла: “Дух Святий Боже”, – а ми, ще сонні, відповідали: “Все з любові до Тебе!” Це сформувало в моєму серці бажання не просто вставати з ліжка з любові до Нього, а в любові до Святого Духа проживати весь день.
Маємо в монастирі звичай починати кожен день з роздумів над Словом Божим. Перед тим, як відкрити Біблію, я завжди молюся до Святого Духа, щоб Той, хто є головним автором Біблії, допоміг мені зрозуміти, що Господь Бог говорить у Своєму Слові, і прошу Його відкрити моє серце для прийняття Слова.

Протягом дня я не раз згадую слова нашої співзасновниці Матері Марії про те, що подихом Служниці Святого Духа повинен бути заклик: “Прийди, Святий Духу!”. Я вірю, що тисячі SSpS, які прожили своє життя і служіння таким чином, вже насолоджуються повним єднанням зі Святим Духом на небесах.

Святий Дух – це Той, до Кого я звертаюся під час духовного розпізнавання, і часто прошу Його про світло і мудрість у прийнятті рішень. Зустрічаючи людей, які страждають, прошу Святого Духа укріпити та потішити їх, адже Він є Утішителем. Під час вечірнього іспиту сумління стаю в присутності Святого Духа, який є Духом Істини, і прошу Його показати мені правду про мене. Не тільки про мої гріхи, але й про те, як Бог любить мене і як я дозволяю Йому любити мене, наскільки моя подібність до Нього відкрилася протягом дня.

Мої стосунки зі Святим Духом поглибилися за роки мого служіння в харизматичній, євангелізаційній Школі Марії. Неодноразово я була свідком великих чудес, які Святий Дух творив у серцях і житті людей, котрі з вірою призивали Його і довіряли Йому себе.

Вже багато років формуюсь і служу на дорозі lectio divina, і тут також відчуваю близьку присутність Святого Духа. Коли я приєдналася до Місіонерського Згромадження 19-річною дівчиною, мені спочатку було важко ділитися своїм життям і Словом Божим у групі з вивчення Біблії. Тоді я не могла передбачити, що через роки Бог пошле мене ділитися своєю вірою в різних місцях і способами, в тому числі на радіо “Марія”, а також вести й супроводжувати реколекції. Я вірю, що саме так Святий Дух хоче проявити Себе в моєму житті. Багато разів я відчуваю, що це служіння вище моїх сил, але в той самий час я відчуваю, що Він використовує мене, слабку і грішну, щоб об’явити силу Божого Слова і любов Бога Отця.
Ми, Служниці Святого Духа, носимо обручку з гравіюванням Святого Духа. Вона є зовнішнім знаком невидимого. Обручка мовчки говорить про те, що я посвячена Святому Духові. І насправді це не я щось роблю для Господа, складаючи монаші обіти. Це Дух Святий приймає мене такою, якою я є, робить здатною приймати любов Бога і відповідати на цю любов, люблячи Бога і людину. А це дорога щастя і сповненого життя.

Я дуже вдячний святому Арнольду Янсену за те, що він залишався відкритим на Святого Духа, що дозволяв Йому вести себе і залишив своїм духовним дочкам і синам свідчення великої любові до Нього.
Згідно із заповітом нашого Засновника, кожен день у спільноті ми починаємо зі співу гімну:” О, Дух Сотворитель, прийди”, просячи, щоб благодаттю Святого Духа Пресвята Трійця жила в наших серцях і в серцях всіх людей. Під час обідніх молитов ми завжди молимося секвенцією до Святого Духа, в якому доручаємо справи Церкви й людей, які просять нас про молитву. Нині ми щодня молимося за мир для України, Святої Землі та за тих, хто віддає за нас своє життя.

Заохочую часто молитися за себе та інших: “Отче, в ім’я твого Сина Ісуса прошу про дар Святого Духа”.

Дорогі мої, напередодні П’ятидесятниці хочу побажати всім, щоб Святий Дух, наш спільний Друг і Улюблений Наречений, провадив нас дорогою святості, наповнюючи наші серця чистою любов’ю, глибоким миром і радістю, яка походить від віри.

Слово Боже підбадьорює нас: “Завжди радійте, моліться безперестанку, за все дякуйте, бо така є воля Божа в Ісусі Христі для вас” (1 Сол 5, 16-18) – До такого життя віри нас може спонукати лише Святий Дух, тож вдихнімо Його присутність, закликаючи:

“ПРИЙДИ, СВЯТИЙ ДУХУ”.

Поділіться: