Я не боялася бути мамою, мріяла про це завжди. Я навіть належу до «раціональних» мам, що можуть пояснити причини будь-яких болячок дітей і дають раду кожній з них. Я мама-лікар. І часто це нам з чоловіком допомагає бачити, розпізнавати дію Бога у нашому житті. Знати логічний, раціональний, нормальний порядок речей (те, що стосується здоров’я людини) і бачити, як Бог є вище цього, чинить своє чудо, коли медицина не має відповіді.
Це було тоді, коли я дізналася, що вагітна вдруге. Я записалась на УЗД до приватного лікаря. Прийшла на огляд, лікар побачив дитину в матці. І раптом запитав, чи є у мене діти? Я відповіла, що так, старшій дитині рік. Я не питала в нього жодних порад, але він сказав, що мені непотрібна ця дитина, ще дуже малий термін після перших пологів, друга вагітність за такої ситуації буде точно важчою. І сказав фразу: «Ну, Ви ж знаєте, що в таких випадках треба зробити з дитиною?» Лікар натякав на аборт. Це якось так мене обурило, зачепило! Сказав прийти ще раз за тиждень, але я більше не прийшла.
Згодом у мене з’явилися кров’янисті виділення, тобто це свідчило про загрозу переривання вагітності. Я подзвонила до іншого лікаря, запитала, що робити. Мені виписали ліки та порекомендувала менше фізичних навантажень. Ввечері ми з чоловіком пішли на недільну Літургію. Я приступила до сповіді. Після цього вийшла така щаслива, мала великий мир у серці. Приїхала додому і ще не встигала роздягнутись, як побачила, що у мене сильна кровотеча. Крові було дуже багато! Я – лікар і одразу ж промайнула думка: «Це кінець! Я втратила дитину!» Почала сильно плакати. Чоловік узяв мене на руки, посадив у машину і ми поїхали в лікарню.
У палаті я була одна і з великим страхом чекала на лікаря. В таких випадках, щоб остаточно зрозуміти, чи дитина збережена, чи ні, потрібне УЗД. Але до лікаря не змогли додзвонитися, потрібно було чекати до ранку. Я лежу в палаті, уся тремчу і не знаю, що робити. Я, як лікар, об’єктивно розумію, що у випадку таких масивних тривалих кровотеч – це втрата дитини, моя логіка тут уже винесла вердикт. Але я почала молитися. Всю ніч молилася Розарій. Пізніше сказала чоловіку, що не знаю, чому саме Розарій, чого я молилася до Марії. А чоловік відповів: «Мама маму найбільше розуміє!»
Коли я їхала вранці на УЗД, то зрозуміла в той момент, що таке віра – об’єктивно, це неможливо, але серце твердить – навпаки, бо Бог може все! Після цілонічної молитви, часу перебування з Марією, моє серце заспокоїлось. Я цілковито довірила Богу цю ситуацію. Ми приїхали на огляд і лікар спокійно ствердив: «Дитина в матці, все добре. Там є гематома, але з дитиною все гаразд». Я була тоді найщасливішою жінкою! Марія випросила у свого Сина життя для моєї дитини. Далі вагітність дуже добре проходила, навіть легше, ніж перша.
Настав час пологів. Живіт у мене був дуже великий, друга дитина, як правило, більша за першу. Але я народжую малесеньку дівчинку. Лікарка була дуже здивована, шокована навіть: «Я не можу зрозуміти, як таке може бути! Як Ви виносили цю дитину? Пуповина дуже коротка (зазвичай пів метра, а тут 15 см) Як дитина отримувала кров? Пуповина була не прикріплена до плаценти, а до матки. В таких випадках при найменших різких рухах плацента відшаровується і дитину втрачають. Ви дуже берегли себе, пролежали всю вагітність?» Я тоді теж була у великому шоці, тому що особливим чином себе не берегла та й не лежала зовсім за час вагітності. У мене першій дитині рік, син. Я гралася з ним, спала, часто було, що десь штовхнув у живіт. Не було зовсім таких ізольованих умов від різких рухів чи навантажень.
Але наша донечка, Емілія, народилася. З’явилося на світ наше маленьке «велике чудо» завдяки Небесній Мамі та її опіці. Тепер, я щаслива мама двох чудових дітей, що є великим даром Господа!
Вірте, попри все! Для людей це неможливо, але для Бога все можливо…

Марія Люба

Поділіться: