СВЯТО ТРЬОХ ЦАРІВ – ДЕНЬ МОЛИТВИ ПРО ЄВАНГЕЛІЗАЦІЮ НАРОДІВ

В урочистість Богоявлення дякуємо Господу за Його потрійне об’явлення Себе світу: під час поклону трьох царів, при хрещення в Йордані та на весіллі в Кані Галилейській. У літургії Західної Церкви особливо підкреслюється об’явлення Христа поганам в особах трьох Мудреців як правдивого і очікуваного Спасителя. Звідси й назва свята – Трьох Царів. Це день молитви про єдність християн та про євангелізацію народів, котрі ще не знають Христа.

“Всі кінці землі побачили спасіння нашого Бога” (Пс.98)

Ось що виголошує Папа св. Йоан Павло ІІ 1979 року:
«В урочистість Богоявлення Церква дякує Богу за дар віри, котрий отримали і весь час наново отримують стільки людей, людностей і народів. Свідками цього дару, одними з перших, хто його отримав, були власне ці троє людей зі Сходу, Мудреці, котрі прибули до вертепу в Вифлеємі. Віра в прозорий спосіб виражається в них, як внутрішня відкритість людини, як відповідь на світло, на Об’явлення Бога. В цьому відкритті на Бога людина від початку прямує до самосповнення. Віра є початком та умовою цього самосповнення.

Дякуючи Богу за дар віри, одночасно дякуємо за світло, за дар Епіфанії (об’явлення), і за дар відкриття нашого духа на Боже світло. Власне це і виражає свято Богоявлення, через яке Церква якби доповнює до кінця радість Різдва Христового. (…)

Треба дозволити трьом Мудрецям йти до Вифлеєму. Разом з ними йде кожна людина, яка окреслення своєї людськості вбачає в правді відкриття духа на Бога, в правді вираженій в словах: «altiora te quaeras!» (шукай речей від себе вищих).» 

Ми, Служниці Святого Духа, в особливий спосіб святкуємо свято Богоявлення Господнього, що виникає з місійної харизми нашого Згромадження! Наш засновник, св. Арнольд Янссен, палав глибоким прагненням, щоб Добра Новина була занесена до кожного куточка світу. Спонукувані тим же Духом, прагнемо виконати місію, яку залишив Ісус Своїй Церкві: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи» (Мт 28, 19). Разом з двома іншими монашими родинами св. Арнольда прагнемо молитись: «Нехай живе Святий Триєдиний Бог в серцях наших і в серцях всіх людей. Амінь.»

В цю урочистість особливо огортаємо молитвою місіонерів та місіонерок, які несуть світло віри в далекі та близькі куточки світу. А також молимося за нові місійні покликання в Церкві, особливо в Україні.

filipiny-probacja_1

Молитва за покликання серед української молоді до місійної праці

Святий апостоле Павле і Ви – ґроно апостолів, що просвітили всю Вселенну! Усердно прошу Вас, випросіть у Господа ласку, щоби розбудив серед української молоді місійну свідомість і прагнення праці на місіях. Нехай зросте в молодих українських серцях відповідальність за віру в Господа Ісуса Христа, і розгориться прагнення ділитись нею з кожнім ближнім. Духу Святий, зміцни в українському народі місійний дух, щоби могли проповідувати серед тих, котрі від віків чекають на Добру Новину. Прошу Тебе, Святий Духу, за молитвами св. апостола Андрія, за заступництвом свв. Кирила і Методія, рівноапостольних Ольги і Володимира, та за заслугами українських мучеників і всіх святих. Нехай на запрошення до місійної діяльності лунає відповідь: „Ось я, пошли мене!” (Іс 6. 8). Розвій вагання і страх та нехай слова: „Перш ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив” (Єр 1. 5), додають відваги у цілковитій посвяті на місійну службу.

Фото: siostrymisyjne.pl, svdphotos.org.
На основі zyciezakonne.pl, misijicerkvy.blogspot.com

Поділіться: