«Найважливіше на Різдво – це подарунки!»- сказав мій шестирічний син, сповнений радості. Але щось в мені збунтувалося проти цього ствердження. «Зачекай, подумай, що означає Різдво? Ти ж знаєш історію про Дитину в стайні?»
Але раптом я сама замислилась: це ми, дорослі, часто забуваємо про головне під час Різдва. Адже в Різдво, дійсно, найважливішими є подарунки. Пригадую собі текст, який я колись прочитала, в ньому ці подарунки були дуже гарно описані.
Перший подарунок принесла молода єврейська дівчина Марія – Безкорисливість. Вона пожертвувала планами на власне життя і сказала «Так», щоб дослівно принести на землю Небо. Наступний подарунок був від її нареченого Йосипа – Довіра! Він повірив своїй дівчині, що ця Дитина є частиною великого святого плану, а не наслідком обману. А також сама свята Дитина принесла в світ свої подарунки: Пробачення. Єдність. Другий Шанс. Свободу. Гідність.
Ангели принесли в подарунок радісну Новину, велику Радість і Мир. Їхня звістка не викликала страх, а спонукала співати і прославляти!
Подарунки від пастухів – Відкритість на щось незрозуміле і Віра в неможливе, – зробили їх першими свідками Різдва. Вони принесли також Відвагу ділитися тим, що вони почули і побачили, незважаючи на те, що про них можуть сказати, що вони божевільні.
Мудреці йшли за зіркою і принесли в убогу стайню золото, ладан і миро, а також великий Подив з того, що вони побачили.
Вони залишили будь-яку логіку і здоровий глузд та подарували Прийняття, щоб розпізнати в цій Дитині в цьому брудному місці Царя.
Ця історія вчить нас безумовної Любові.
Так, найважливішими на Різдво є подарунки. Але які подарунки!
Подарунки, які перемінюють щоденність в щось прекрасне.
Подарунки, які однаково збагачують і того, хто дає, і того, хто отримує: Безкорисливість, Довіра, Пробачення, Єдність, Другий Шанс, Свобода, Гідність, Радість, Мир, Відкритість, Віра, Відвага, Прийняття, безумовна Любов.
Я подивилася в сяючі, повні очікування очі мого сина і сказала: «Твоя правда! Це найважливіше на Різдво!»

Автор Данія Кьоніг

Поділіться: