#ЗРОБИЦЕБОНЕДІЛЯ №31: ПСАЛМ ПРО БРОНЬОВАНІ ВХІДНІ ДВЕРІ ІЗ СИГНАЛІЗАЦІЄЮ

Броньовані двері. Сигналізація. Міцний охоронець на вході, який пильно слідкує за тим, хто входить та виходить з будинку… Із такою охороною жодна небезпека не лякає! 

Приблизно таку картину можна уявити, коли читаєш слова псалма на цю неділю «вихід і вхід твій стерегтиме».

Запрошуємо Вас до медитації недільного псалму у рубриці #ЗРОБИЦЕБОНЕДІЛЯ, яку кожного тижня готує с. Марія Марта Пшивара SSpS. Розважання відбувається у 4 кроки за методом Lectio Divina – “Боже читання”. Нижче все покроково описано. Тож запрошуємо до медитації, і, можливо, це стане доброю недільною звичкою.

#ЗРОБИЦЕБОНЕДІЛЯ №31: ПСАЛМ 121

LECTIO – “Про що говорить текст?”- прочитай і намагайся зрозуміти, про що цей текст, про кого йде мова, де відбувається дія, що говорять дійові особи, і т.д.  

Ізраїльтяни, які йшли в паломництво до святого храму, прославляли Бога, змучені піднімаючись на гору Єрусалима. Словами цього псалма люди виражають глибоку довіру до Бога. Так, як Він опікувався ними під час дороги, так дбатиме про них у всіх обставинах життя. Псалмоспівець ставить риторичне запитання: «Звідки прийде допомога?» і відразу відповідає: «Допомога приходить від Господа».  Якщо Бог є творцем неба і землі, створив все з нічого, то  безперечно Він має силу допомогти тим, хто цього просить.

Господь порівнюється до сторожа. Слово «стереже» повторюється 4 рази, «пильнує» – 2 рази. Господь дав людям ангелів-охоронців, які пильнують вдень і вночі. Ісус сказав, що вони «завжди вдивляються в обличчя Отця, який є в небі».

У псалмі відчувається глибока довіра до Бога: «Господь вихід і вхід твій стерегтиме, віднині і повіки» (в.м). І справді, ізраїльський народ мав досвід вірної божої під час чудесного виходу з Єгипту, 40-річної мандрівки пустелею і входу до «обіцяної землі». Так само Господь стереже кожну людину від хвилини її зачаття аж до смерті, супроводжує її вихід з материнського лона і впроваджує в брами Неба.

Псалм 121 (120) 

Господь береже побожного.Висхідна пісня.

1 Очі мої підводжу я на гори: звідки прийде моя допомога?
2 Допомога моя від Господа, що створив небо й землю.
3 Не дасть нозі твоїй спіткнутись, той, що тебе пильнує, не буде дрімати.
4 О ні! Не спить і не дрімає той, що Ізраїля пильнує.
5 Господь – стереже тебе, Господь – твоя прохолода праворуч тебе.
6 Удень не вдарить тебе сонце, ні вночі – місяць.
7 Господь тебе від усього злого стерегтиме, він стерегтиме твою душу.
8 Господь вихід і вхід твій стерегтиме, віднині і повіки.

MEDITATIO – це роздуми над текстом, медитація. “Що через цей текст Бог говорить конкретно до мене?” 

Очима уяви побачу ізраїльських паломників. Змучені мандрівкою, вони радіють, побачивши на горі Єрусалим, до якого довго прямували. Труд їх мандрівки завершується, незабаром вони опиняться в храмі цього святого міста.

Подивлюся на своє життя як мандрівку до Небесного Єрусалима. Під час цієї дороги іноді відчуваю фізичну чи психічну, пов’язану з труднощами, хворобами, стражданнями. Так як ті паломники, я шукаю допомоги у різних людей. Але коли вже ніщо не допомагає, кричу: «Боже, допоможи мені!».

Господь завжди допомагає, але Він хоче бути першим, до кого звертаюся за допомогою. Він сам хоче вести мене в ці місця і до тих людей, через яких хоче мені допомогти. Тому очі моєї душі повинні бути в кожному часі спрямовані на небо – той верхній Єрусалим, бо допомога приходить тільки від Господа. Чи вірю в це? Як виглядає моя довіра до Нього в хвилини самотності, страху, знеохочення, невдачі?

Той, хто довіряє Господу, ніколи не є сам, бо «Господь є праворуч нього завжди», стереже в хвилини невдачі і знеохочення. Він нічого не мусить боятися: ні фізичних небезпек, ні нападів злого духа, адже Господь навіть уві сні обдаровує своїх улюблених (пор. Пс. 127, 2)

Як Бог опікувався мною і допомагав мені за останні дні? Подякую Йому за це.

ORATIO – “Яка моя відповідь Господу на Його слова?”

Порозмовляю з Богом своїми словами, так, як веде мене Слово Боже і як підказує серце. Можливо, Слово привело мене до поглиблення відносин з ангелом-охоронцем, і я хочу з ним поспілкуватися, подякувати йому за вірну опіку.

Можу також молитися словами псалма: «Господь – мій Пастир, нічого мені не бракуватиме … Навіть коли б ходив я долиною темряви, – я не боюся лиха, бо Ти зі мною» (Пс. 23).

CONTEMPLATIO – споглядання. Просто будь у присутності Бога, Який себе об’являє.

Очима душі вдивлятимусь в Господа, Який завжди «по моїй правиці». Дозволю собі відчути мир і безпеку, які дає Його жива присутність.

 

Поділіться: